הסטודיו

"זה המוח עצמו אשר בונה את הגוף"

המדריכות שלכם

כסטודיו הדוגל באחידות שיטת האימון-״סטוט פילאטיס״, המדריכים שלכם כולם בוגרי קורסי הכשרה עפ״י השיטה. כך נשמרת האחידות בשפת השיעורים המוכרת לכל המתאמנים. כך מתאפשרים זרימה של השיעור והכרת דפוסי ושמות התרגילים על ידי המתאמנים. באופן זה, כל מתאמן ירגיש שעבד בהתאם לרמתו ויכולתו ויצא בהרגשת סיפוק כל פעם מחדש.   

רונית אברם - פילאטיס מכשירים

רונית אברם

מדריכת פילאטיס בשיטת "סטוט פילאטיס".

 • "STOTT PILATES" INSTRUCTOR

 • B.Sc LIFE SCIENCE

סיימתי את הכשרתי בשיטה סטוט פילאטיס מזרן (IMP) ורפורמר (IR) במרכז ההכשרה של דניאלה מלאך, נציגה רשמית של STOTT PILATES בישראל.

בנוסף, בעלת תואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

לעולם הפילאטיס נחפשתי בעקבות כאבים באגן שהקרינו לרגל. נרשמתי לאימוני פילאטיס ולאחר 3 שיעורים הכאב עבר והתאהבתי. הגעתי למסקנה שברצוני ללמד ולהתמחות בתחום הפילאטיס.
עברתי הכשרה מקצועית שאפשרה לי להבין, ללמוד וללמד את השיטה על בוריה, תוך מתן מענה לכל צורך. את הידע הרב שצברתי אני מעבירה למתאמנים שלי תוך הקפדה על איכות השיעור ועל יחס אישי.

שיקום:

עברתי הכשרה בקורס (ISP (injuries & special populations אצל דניאלה מלאך, והוסמכתי לטפל במתאמנים באמצעות פילאטיס שיקומי.

מטרת העבודה השיקומית היא השבת היכולת לבצע פעילויות יומיומיות ופעולות ספורטיביות. נעבוד על השבת הגמישות, כח, איזון שרירי, התמצאות במרחב וכושר כללי. במהלך השיעורים, אני מאבחנת ומובילה את המתאמן לשינוי של מרכיבי הפציעה, כלומר זיהוי דפוס תנועה שגורם לפציעה ומכאן ללמד את המתאמן לשנות ולהחזיר לדפוס תנועה נכון.

העבודה השיקומית מלווה את המתאמן במהלך הטיפול הרפואי וגם לאחריו.

רינת אברמוביץ- מדריכת פילאטיס

רינת אברמוביץ

מדריכת פילאטיס בשיטת "סטוט פילאטיס".

סיימתי את הכשרתי בשיטה סטוט פילאטיס מזרן (IMP) , רפורמר (IR) במרכז ההכשרה של מור בכור, נציגה רשמית של STOTT PILATES בישראל.

פילאטיס עבורי הוא הבחירה הכי קרובה למה שמתאים לי ושנותן לי משמעות.

שנים רבות שפילאטיס הוא חלק ממני, פילאטיס מזכיר לי ריקוד בהרבה מובנים ובכך הוא מתחבר לשאיפה שלי לאסתטיקה ולדיוק ובמובנים אחרים הוא מדיטציה עבורי.

כד״ר מתחום הפסיכולוגיה החברתית וכמדריכת פילאטיס – אני לומדת כל הזמן ומלמדת איך לדלג על מחסומים בגוף ובמחשבה, איך להאריך את הגוף והמחשבה, איך לאתגר את שניהם, איך לאפשר לשניהם ואיך מגיעים לגמישות מחשבתית וגמישות של הגוף.

נעמה יהלום

אני נעמה בת 24 מתל מונד. 

חפשתי הרבה זמן תחום ספורט או ריקוד שאוהב עד שהגעתי לפילאטיס ומאז אני משקיעה את רוב יומי בתחום. 

מאז שהתחלתי להשתתף בשיעורי פילאטיס הרגשתי שינו משמעותי בגוף ובנוסף בדרך החיים. 

למדתי הדרכת פילאטיס מזרן ומכשירים בבית ספר למקצועות הספורט בתל אביב. 

בתור מדריכה אני מאוד נהנית לראות איך הפילאטיס משפיע על המתאמנים ואת השינוי שהם עוברים.

מתאמנים ממליצים

שאלות ותשובות

במובנים מסוימים, פילאטיס הוא כמו יוגה. שניהם נחשבים לשיטות תנועה מבוססות גוף-נפש. שניהם מדגישים נשימות עמוקות, תנועות חלקות, ארוכות ובזרימה המעודדות את הקשר בין גוף לנפש.

ההבדל הוא שבעוד יוגה דורשת מעבר מתנועה סטטית אחת לשניה, שיטת פילאטיס זורמת דרך סדרה של תנועות שהן יותר דינמיות, שיטתיות ומבוססות מבחינה אנטומית.

המטרה בפעילות בשיטת סטוט פילאטיס היא לחזק את שרירי היציבה תוך השגת כושר פונקציונלי אופטימלי.

תרגילים בשיטת סטוט פילאטיס מכוונים לשיפור בחוזק השרירים, בגמישות, בתנועתיות, באיזון ושיווי משקל ובמודעות לגוף. בנוסף כתוצאה מאימונים בשיטה זו ניתן לצפות לירידה בכאבי גב ושאר מכאובים.

המתמידים ב – 2-3 שיעורים בשבוע, יכולים לצפות לשינוי תוך 10-12 שיעורים. כמובן, יהיה שוני בין מתאמן אחד למשנהו כתלות במספר השיעורים לשבוע, בסוג האימון (אישי/קבוצתי), השתתפות בפעילות ספורטיבית נוספת, ובפציעות קיימות. וכמובן כתלות במדריך.

תמיד מומלץ להיוועץ תחילה עם הרופא שלך או הפיזיותרפיסט לפני התחלת כל פעילות ספורטיבית כזו או אחרת.

אימון פילאטיס הוא עדין ומבוקר ללא פעולות פתאומיות.

לכן חשוב לוודא שעובדים עם מדריכים מוסמכים על מנת להבטיח ביצוע של התנועות בצורה הנכונה.

מדריך מנוסה ידע לשנות את התרגילים כדי להתאים למגבלות הקיימות ובמקביל להמשיך לאתגר אותך בטווח שלך ולעקוב אחר השיפורים שלך. אם תחייב את עצמך לאימון עקבי, בהחלט תחוש בתוצאות.

אימוני פילאטיס מזרן מאד נוחים ויכולים להתקיים בכל מקום. לעומת זאת פילאטיס מכשירים מאפשר עבודה עם קפיצים, דבר שנותן יותר דגש לגפיים החיצוניים שלך, נותן יותר מגוון ועוצמה לתכנית האימונים שלך.

סטוט פילאטיס הינה שיטת תרגילי שרירים-שלד. היא אידאלית בשילוב עם פעילות גופנית המתרכזת בלב וכלי דם כגון הליכה, ריצה, אירובי וכו'. כמו כן היא תשלים את תכנית האימונים להורדת המשקל.

 • פילאטיס היא עבודה תלת מימדית, כלומר מתבצעת בכל מישורי התנועה

 • מתח קפיצי מזכיר יותר כיווץ שרירי

 • שימת דגש על כיווץ קונצנטרי/אקסצנטרי למניעת פציעות

 • ניתן להתאים את תרגילי סטוס פילאטיס לצרכים מיוחדים

 • בתרגילי פילאטיס, ניתן דגש על איזון מחדש של השרירים סביב המפרקים

 • תרגילי פילאטיס מתקנים אימון יתר או חוסר איזון שרירי העלול להוביל לפציעה

 • פילאטיס מדגיש איזון בין כח לגמישות (למניעת פציעות ולתנועה יעילה יותר)

 • תרגילי פילאטיס מובילים לשיפור ביציבה ולמודעות לגוף

 • תרגול עם משקולות בשילוב תרגילי סטוט פילאטיס יכולים להיות משלימים לתכנית האימונים שלך

המידע הבא אינו תחליף להיווצעות עם הרופא המלווה שלך להריון. אנא פני לרופא המטפל לגבי מידע על סוג הפעילות הגופנית שיכולה להתאים לך במהלך ההריון.

המידע הזמין על הריון ופעילות גופנית יכול להיות מאד מבלבל ולעיתים אף סותר. שיטת סטוט פילאטיס נצמדת לקוים המנחים הנהוגים בתחומי הספורט בנוגע לבטיחות במהלך הריון וההנחיות שנקבעו על ידי ארגונים מקצועיים כגון המכללה האמריקנית למיילדות וגניקולוגיה.

גוף האשה משתנה במהלך תקופת ההריון. ישנם אימונים שיכולים להתאים לנשים מסוימות בזמן ההריון ולחלקן לא.

במהלך הריון רגיל, בריא, פעילות גופנית מתונה היא בטוחה לעובר ומומלצת לאם. התרגול אמור למנוע דליות, טחורים וכאבי גב תחתונים, לסייע בשיפור ההערכה העצמית ושמירה על רמות כושר להכנת הגוף לדרישות הפיזיות של האמהות.

גוף האשה עובר שינויים רבים במהלך ההריון והפעילות הגופנית צריכה להתאים לכל שלב בהריון. היופי בפילאטיס הינו באינדיבידואליות ליכולתו של כל אדם.

בשליש הראשון, האימונים יכולים להיות מותאימים לרמות העייפות שקיימות בשלב זה.

במהלך ההריון שרירי הבטן נמתחים וחלק מהנשים עלולות לחוות הפרדות בטנית (הפרדה של שרירי הבטן) ולכן יש לתת מענה מתאים ונכון לעבודה על שרירי הבטן.

בנוסף, כתוצאה משינויים הורמונליים במהלך ההריון, הרצועות המקיפות את המפרקים עלולות להיות רופפות ופגיעות. מסיבה זו, צריך להזהר לא למתוח אותן יתר על המידה ובמקביל להמשיך לחזק ולאזן את השרירים סביב המפרקים, כך נאפשר תמיכה בגוף במהלך שינויי היציבה בהריון.

היום, הנחיות רבות מצביעות על כך שהחל מהשבוע ה – 16, שכיבה על הגב לפרק זמן ארוך אינה מומלצת בשל בעיות באספקת הדם האימהית ומתוך כך אספקת הדם העוברי. החל מהשליש השני, מנחי התרגילים מאד חשובים וכך גם שימוש באביזרים תומכים ומקלים על הפעילות הגופנית.

כמובן שתייה מרובה, הימנעות מפעילות יתר והתחממות יתר תמיד חשובים!

פעילות פילאטיס יכולה להיות תוספת חיובית לתכנית הירידה במשקל הכוללת שלך. ירידה במשקל מתרחשת כאשר מספר הקלוריות הנצרכות פחות ממספר הקלוריות שנשרפות. הדרך המוצלחת והבריאה ביותר להשגת ירידה במשקל היא תכנית פעילות גופנית הכוללת מרכיב אירובי בשילוב עם מרכיב אימוני כח – כמו התעמלות פילאטיס, ובשילוב דיאטה מאוזנת.

פילאטיס בשילוב פעילות אירובית מציע יתרונות נוספים – חיבור גדול יותר בין גוף לנפש, שיפור יציבה, גמישות ופונקציונליות.

תשאירו פרטים ונחזור אליכם

פילאטיס מכשירים קדימה צורן - צור קשר